Czy na Kubie jest bezpiecznie

Kuba jako kraj trzeciego świata budzi wiele pytań i niepokoju. Jednak czy jest się czego obawiać? Zobacz na co uważać, a o co kompletnie nie martwić się na wakacjach na Kubie.

Kuba jest bardzo bezpieczna. Czasami możemy być wręcz zmęczeni częstymi kontrolami policji. Śmiało można powiedzieć, że Kuba jest wręcz państwem policyjnym (rząd nieraz był oddawany wojsku) i Kubańczycy ciągle są narodem bardzo zastraszonym. Za największe przestępstwo uchodzi to polityczne, więc nie dziwmy się, że nikt nie chce rozmawiać o polityce, a raczej wszyscy mówią, że „ściany mają uszy”. Na Kubie znajduje się także nieproporcjonalnie duża liczba więzień w stosunku do liczby mieszkańców, co skutecznie działa na wyobraźnię Kubańczyków.

Na co uważać na Kubie?

Jak wszędzie na świecie, również na Kubie zdarzają się kradzieże i spotkać można wielu naciągaczy. Nie należy zostawiać swoich rzeczy bez opieki, a raczej powinniśmy pilnować kosztownego sprzętu (aparaty, kamery, telefony etc.) – na plaży, w restauracji czy w autokarze.

Wieczorami jest bezpiecznie i spokojnie we wszystkich miejscowościach możemy spacerować do późna bez żadnych obaw. Dotyczy to również kobiet, także tych podróżujących samodzielnie.

Naciągacze na Kubie

Powszechnym sposobem zarabiania na Kubie jest pośrednictwo. Jeśli nie chcemy przepłacać, należy zawsze rozmawiać bezpośrednio z taksówkarzem czy właścicielem casa particular.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *