Kuba – Plażowanie i Zwiedzanie [6+8]

DWIE OPCJE: Plażowanie i Zwiedzanie 6+8 lub tylko 8 dni objazdu.

To wyjazd na którym zobaczysz najpiękniejsze miejsca Kuby, a po 8-dniowym objeździe wypoczniesz na najpiękniejszych karaibskich plażach wyspy. Przed nami tętniąca życiem Hawana, zniewalająca natura Doliny Vinales, wycieczka konna na plantacje tytoniu i degustacja cygar.

Następny przystanek to muzyczny i kolorowy Trinidad z kolonialną architekturą oraz sąsiadujące z nim plantacje trzciny cukrowej. Wielką atrakcję będzie wycieczka nad wodospad El Nicho, by zażyć niebiańskiej kąpieli. Wreszcie dotrzemy do muzycznej Santa Clara, która kryje za sobą historię Che Guevary. Zanim wjedziemy na piękne Cayo Santa Maria odwiedzimy jeszcze małe miasteczko Remedios, które słynie z hucznego świętowania karnawału. Plażowanie i Zwiedzanie to esencja Kuby połączona z wypoczynkiem w luksusowym hotelu 5*.

TERMINY:

 • 1-14.12.2018 [grupa potwierdzona]
 • 28.12.2018-10.01.2019 (Sylwester na Kubie! Ostatnie 2 miejsca)
 • 15-28.01.2019 [grupa potwierdzona]
 • 25.02-10.03.2019 [grupa potwierdzona]
 • 20.04-3.05.2019 (Majówka 2019 na Kubie)

CENA: 3750 pln + 600 EUR (Cena nie zawiera biletu lotniczego ok. 2500-3000 zł)

W przypadku samodzielnego wyjazdu dopłata jedynie do hotelu – 39$/doba.

CENA za 8 dni objazdu: 3750 + 250 EUR (Cena nie zawiera biletu lotniczego). W cenie transfer z Santa Clara (9. dnia pobytu) bezpośrednio na lotnisko w Hawanie.

OFERTA SPECJALNA DLA RODZIN:

 • Dla dzieci do lat 11: 4 400 pln
 • Dla dzieci powyżej lat 11: 4 850 pln

Cena obowiązuje w przypadku zakwaterowania dziecka w pokoju z rodzicami. Oferta obowiązuje rodziny 2+1.

 

DLACZEGO HOLA CUBA?

– Hola Cuba, to małe grupy (7-22 osoby i nigdy więcej – zawsze wersja de luxe!).

– Hola Cuba, to osoby związane życiowo z Kubą, z ogromną wiedzą i doświadczeniem.

– Hola Cuba, to komfort podróżowania (nowoczesny, klimatyzowany bus w czasie całego programu).

– Hola Cuba, to odpowiedzialne podróżowanie i alternatywa dla masowej turystyki.

– Hola Cuba, to poznawanie Kuby od kuchni i z serca.

PROGRAM WYJAZDU:

1. DZIEŃ – Przyjazd do Hawany

2. DZIEŃ – Hawana

3. DZIEŃ – Hawana

4. DZIEŃ – Vinales

5. DZIEŃ – Vinales

6. DZIEŃ – Cienfuegos, Trinidad

7. DZIEŃ – El Nicho, Trinidad

8. DZIEŃ – Trinidad, Dolina Młynów Cukrowych, Santa Clara

9. DZIEŃ – Remedios, Cayo Santa Maria

9-14 DZIEŃ – Cayo Santa Maria

14 DZIEŃ – Transfer na lotnisko i wylot do Polski

 

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Dzień 1: Hawana

Przylot do Hawany, spotkanie z grupą na lotnisku. Zakwaterowanie w casas particulares. W zależności od przylotu czas wolny lub w przypadku późniejszych przylotów czas na wypoczynek i sen. Wszystkich uczestników odbieramy z lotniska – niezależnie od godziny przylotu i zapewniamy transfer do miejsca zakwaterowania.

Dzień 2: Hawana

Esencja Kuby to oczywiście Hawana. Po pysznym śniadaniu rozpoczynamy wspólne zwiedzanie stolicy Kuby.

Zobaczymy zachwycające Stare Miasto, przespacerujemy się dookoła Kapitolu i opowiemy Wam o wszystkich najważniejszych miejscach Hawany, które wpisały się w karty kubańskiej historii. Śladami Hemingway’a wypijemy daiquiri w barze Floridita, a na mojito pójdziemy do Bodeguita del Medio. Przejdziemy przez cztery główne place Hawany Starej Hawany, zobaczymy także Plac Rewolucji, poznamy Hawanę Centrum i wiele miejsc, w które nie wybierają się standardowe wycieczki. Zajrzymy do wnętrz najstarszych aptek, podejrzymy państwowe sklepy i długie kolejki. To będzie dzień pełen atrakcji.

FAKULTATYWNIE: Przejazd amerykańskimi kabrioletami przez Hawanę (10 CUC/osoba, 1h)

FAKULTATYWNIE: Wyjście na koncert Buena Vista Social Club (35 CUC/osoba, w cenie 2 drinki i zimna płyta)

Dzień 3: Hawana

Ciąg dalszy wspólnego poznawania Hawany oraz czas wolny w stolicy Kuby. Poranek rozpoczniemy od Fusterlandii – warsztatu i całego osiedla w ceramice. Następnie pojedziemy do bajecznej willi Hemingwaya – Finca Vigia, w której pisarz spędził wiele lat życia (bilet 5 CUC). Po powrocie do centrum Hawany zatrzymamy się w porcie, by udać się do miejsca, gdzie można w atrakcyjnych cenach kupić pamiątki prosto od artystów.

Dla chętnych wieczorem wyjście na rewię do Hotelu Nacional.

FAKULTATYWNIE: Spektakularne show Cabaret Parisien w Hotelu Nacional (40 CUC/osoba, w cenie drink)

Dzień 4: Vinales

Przejazd z Hawany do Vinales i zakwaterowanie w casas particulares. Po drodze zatrzymamy się w fabryce likieru Guayabita, w której można zobaczyć jak pracuje się na Kubie. Z Doliną Vinales przywitamy się pięknym widokiem z Hotelu Los Jazmines.

Dolina Viñales słynie z upraw tytoniu i kawy. Plantacje te będziemy zwiedzać… konno! Jeśli jednak ktoś preferuje zwiedzanie piesze, nie ma problemu. Wycieczka zajmie nam około 3-4 godziny. To jednak nie koniec.

Pyszną i ekologiczną kolację zjemy w restauracji z malowniczym widokiem, która słynie z najlepszego jedzenia w okolicy. Wieczorem wspólne wyjście na tańce do naszego ulubionego miejsca na Kubie.

FAKULTATYWNIE: Wycieczka konna na plantacje kawy i tytoniu (z degustacją cygar), 30 CUC/osoba z kolacją.

Dzień 5: Vinales

Punktem obowiązkowym jest wizyta w Cueva del Indio, czyli jaskini, w której zamieszkiwali Indianie. Pływając podziemną rzeką będziemy podziwiać korytarze jaskini i wypatrywać nietoperzy i to właśnie tak zaczniemy kolejny dzień na zachodzie Kuby.

Zwiedzając Dolinę Viñales nie można pominąć jeszcze jednej atrakcji, a mianowicie – Mural de Prehistoria. Udamy się zatem do kolejnego wspaniałego miejsca otoczonego górami mogotes, by zobaczyć jakie malowidło zażyczył sobie mieć na skałach sam Fidel Castro. Po drodze odwiedzimy także Ogród Botaniczny. Po południu czas wolny na samodzielnie poznawanie okolicy lub…

Naszą nowością w programie jest wycieczka kubańskimi Ferrari, czyli wozami konnymi do pięknie położonego miejsca w Dolinie Vinales, gdzie Kubańczycy urządzają wesela. My natomiast zorganizujemy tradycyjne pieczenie prosiaka i kubańską fiestę! Dla osób, które nie jedzą mięsa, kubańscy kucharze przygotują warzywa, ryż z fasolą i pyszne drinki 🙂

Wieczorem, po powrocie, tradycyjnie już zaproponujemy wyjście na tańce.

FAKULTATYWNIE: Zjazd linowy w okolicach Vinales (8 CUC)

FAKULTATYWNIE: Wycieczka wozami konnymi na pieczenie prosiaka (ok. 10-12 CUC)

Dzień 6: Cienfuegos, Trinidad

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Trinidadu. Jednak wcześniej czeka nas przystanek w Cienfuegos i zwiedzanie tego kolonialnego miasta, które zostało urządzone na wzór Paryża.

Pierwszym punktem w Trinidadzie, który odwiedzimy będzie kultowy warsztat ceramiczny prowadzony przez przyjaciela rodziny Castro. Następnie wspólnie przejdziemy przez centrum miasta, by poznać najważniejsze miejsca Trinidadu. Po południu zakwaterujemy się w casas particulares w Trinidadzie, a wieczorem z chętnymi wybierzemy się posłuchać muzyki na żywo i zatańczyć salsę z Kubańczykami!

Trinidad Kuba

Dzień 7: El Nicho, Trinidad

Rześki poranek rozpoczniemy od wycieczki nad wodospad El Nicho, by zażyć świeżej kąpieli, w iście niebiańskim otoczeniu. Po południu czas wolny na samodzielne poznawanie Trinidadu i zdjęcia. Dla chętnych zaproponujemy lekcję salsy u najlepszych profesorów tańca na Kubie.

Wieczorem tradycyjnie wyjście na tańce, by sprawdzić swoje umiejętności na „parkiecie” pod gołym niebem.

FAKULTATYWNIE: lekcja salsy (1h/10 CUC)

Dzień 8: Dolina Młynów Cukrowych, Santa Clara

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania krainy dawnych plantacji cukrowych. Jesteśmy w tym miejscu Kuby, które słynie z produkcji trzciny cukrowej, więc nie można pominąć tego wątku. Odwiedzimy Dolinę Młynów Cukrowych, czyli Valle de Los Ingenios. Poznamy historię ówczesnego „białego złota”, wejdziemy na 44-metrową wieżę i będziemy podziwiać krajobraz z punktu widokowego.

Dzień zakończymy w Santa Clara, mieście, w którym do dziś panuje kult Che Guevary, a muzyka gra z każdego okna. To czas na zwiedzenie imponującego Muzeum Che Guevary. Następnie przejedziemy do fantastycznego pomnika argentyńskiego rewolucjonisty oraz do miejsca, w którym do dziś stoi pociąg, który wykoleił w Santa Clara Che Guevara i tym samym rozpoczął kubańską rewolucję.

Wieczorem odwiedzimy knajpę w której co wieczór bawią się lokalsi i gra kapela kubańskich dziadków. Zobaczymy także iście rewolucjonistyczną knajpę i poznamy życie nocne tego najbardziej opozycyjnego i wyzwolonego miasta na Kubie.

Dzień 9-14: Wypoczynek na Cayo Santa Maria w Hotelu Dhawa 5*

Zanim wjedziemy na Cayo Santa Maria zatrzymamy się w Remedios, miasteczku, które słynie z imprez karnawałowych. Mieści się tutaj również najstarsza kawiarnia założona na Kubie, w której będzie okazja wypić kawę. Dalej udamy się na wypoczynek do hotelu.

Wypoczynek w luksusowym Hotelu Dhawa urozmaici nam bogata oferta hotelowa. Do dyspozycji gości są bezsilnikowe katamarany na plaży (z załogą, która organizuje wycieczki), kajaki, rowerki wodne, aktywności w basenie, korty, siłownia.

Wieczory urozmaica program artystyczny. Będziemy mogli podziwiać codzienne występy najlepszych artystów z Kuby, a także włączyć się do wspólnej zabawy. W hotelu co wieczór organizowana jest również dyskoteka.

Czas umilają świetnie wyposażone bary, z alkoholami z całego świata oraz 24-godzinne wyżywienie. Do dyspozycji gości jest kilka restauracji, bar na plaży oraz 24-godzinny bar z przekąskami.

Dzień 14: Wylot do Polski

WLICZONE W CENĘ:

 • 8 noclegów w casas particulares (zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych)
 • 8 śniadań serwowanych w casas particulares
 • 6 dni w hotelu All Inclusive 5*
 • Wycieczka nad wodospad El Nicho
 • Prywatny, klimatyzowany transport na Kubie w czasie objazdu (nie tracimy czasu na szukanie przypadkowych ciężarówek do transportu ludzi oraz docieramy do miejsc, gdzie publiczny transport nie dociera; jesteśmy też spokojni o nasze bagaże i ich stan).
 • Transfery lotniskowe (odbieramy wszystkich uczestników z lotniska i odwozimy na wylot).
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika w czasie objazdu
 • Ubezpieczenie
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

W CENĘ NIE SĄ WLICZONE:

 • Bilety lotnicze z Polski do Republiki Kuby
 • Karta turysty (wiza) – koszt 22 euro lub 100 zł (oferujemy pełne wsparcie w kupnie wizy).
 • Zwiedzanie Hotelu Ambos Mundos w Hawanie (5 CUC)
 • Zwiedzanie łodzią jaskini Cueva del Indio (5 CUC)
 • Mural de Prehistoria (3 CUC), Palenque (3 CUC)
 • Muzeum Che Guevary w Santa Clara
 • Wyżywienie poza śniadaniami oraz wyżywieniem w hotelu
 • Napiwki, drinki, własne wydatki.

CENY AKTYWNOŚCI FAKULTATYWNYCH ZA 1 OS.:

 • Amerykańskie samochody – przejazd przez Hawanę, 1h (10 CUC)
 • Cabaret Parisien (40 CUC – show z drinkiem)
 • Koncer Buena Vista Social Club (35 CUC – 2 drinki i zimna płyta w cenie)
 • Wycieczka konna w Vinales (30 CUC z kolacją)
 • Zjazd linowy w Vinales (8 CUC)
 • Lekcja salsy, 1h (10 CUC)

INFORMACJE O PŁATNOŚCI:

 • Rezerwacja miejsca – wpłata zaliczki 1000 zł
 • Druga transza – 2 750 zł płatna przelewem 40 dni przed rozpoczęciem wyprawy
 • Trzecia transza – 600 EUR płatne w gotówce w Republice Kuby po przylocie.

*Wszystkie wyprawy w sezonie 2018/2019 prowadzone są przez założycieli Hola Cuba, z wyjątkiem terminów zaznaczonych gwiazdką. Wyprawy te prowadzone są przez polskich pilotów z zespołu Hola Cuba.

 

ZOBACZ: POZOSTAŁE WYPRAWY W SEZONIE 2018/2019

DLACZEGO HOLA CUBA? WEJDŹ I ZOBACZ ZOBACZ OPINIE UCZESTNIKÓW NASZYCH WYPRAW!

INFORMACJE O BILETACH LOTNICZYCH:

Uczestnicy wypraw Hola Cuba samodzielnie kupują bilety lotnicze z najdogodniejszym połączeniem w terminie wyprawy.

1. dzień wyprawy jest zaplanowany jako przylot wszystkich uczestników i zakwaterowanie w Hawanie. Zapewniamy wszystkim transfer lotniskowy. W pełni pomagamy dobrać najlepsze połączenie oraz koordynujemy grupę, by w miarę możliwości uczestnicy wypraw lecieli wspólnie. Dajemy tutaj jednak pełną swobodę i niezależność w doborze lotu.