Young & Free

Young & Free – You’re only young once. To styl podróżowania, który proponujemy osobom w wieku 21-39 lat. Spędzamy razem czas w grupie osób pozytywnie nastawionych do świata, razem wychodzimy na imprezy i jemy wspólne kolacje, ale możesz też wszystko robić sam i po swojemu. Jesteś free, więc to Ty wybierasz jak spędzisz swój wyjazd. Od luksusowych hoteli wolimy spanie w bardziej domowych warunkach, a jeśli zdarzy się nam fiesta do rana, to wspólnie zaśpimy i wrzucimy na luz. Niektórzy zapalą też z tej okazji cygaro…

NAJBLIŻSZE TERMINY:

BRAK

Chcesz pojechać na tę wyprawę? Skontaktuj się z nami, ustalimy termin!

PROGRAM WYPRAWY:

Dzień 1:

Przylot do Hawany, spotkanie z grupą na lotnisku i transfer do centrum Hawany.
Zakwaterujemy się w casas particulares, czyli w domach Kubańczyków z prywatnymi pokojami przeznaczonymi do wynajmu.

Pokoje mają prywatną łazienkę, wiatraki oraz klimatyzację. Kubańskie życie będziemy podglądać dosłownie od kuchni, przy śniadaniach serwowanych przez naszych gospodarzy.

La Habana linda #hawana #lahabana #havana #cuba #kuba

Post udostępniony przez Hola Cuba (@hola_cuba)

Dzień 2:

Esencja Kuby to oczywiście Hawana. Po pysznym śniadaniu, serwowanym w casas particulares, rozpoczynamy wspólne zwiedzanie stolicy Kuby.

Zobaczymy zachwycające Stare Miasto, przespacerujemy się dookoła Kapitolu i opowiemy Wam o wszystkich najważniejszych miejscach Hawany, które wpisały się w karty historii. Śladami Hemingway’a wypijemy daiquiri w barze Floridita, a na mojito pójdziemy do Bodeguita del Medio.

To nie koniec atrakcji! Kuba to żywe muzeum motoryzacji i amerykańskie kabriolety swoimi soczystymi kolorami głośno zapraszają do przejażdżki. Czas zatem na czyste szaleństwo i przejazd starymi amerykańskimi samochodami przez Hawanę, wzdłuż najsłynniejszego deptaka – Malecon – aż do Placu Rewolucji. To doskonałe miejsce na sesję zdjęciową z podobizną Che Guevary… w tle samochodów oczywiście!

La Habana linda #hawana #lahabana #havana #cuba #kuba

Post udostępniony przez Hola Cuba (@hola_cuba)

Druga część dnia jest do Waszej dyspozycji, ale wieczorem chętnym zaproponujemy wspólne wyjście w kubańskim stylu!

Dzień 3:

Po śniadaniu wyjeżdżamy na zachód Kuby, do prowincji Pinar del Rio. Na Kubie mówi się, że to najpiękniejsze miejsce wyspy jakie stworzył Bóg. Po drodze zatrzymamy się w ekologicznym kurorcie Las Terrazas, który jest wpisany na listę UNESCO jako rezerwat biosfery. Wizyta ta, po głośnej i tętniącej życiem Hawanie, wprawi nas w nastrój, który charakteryzuje zachodnią Kubę. Natura, tysiące gatunków kwiatów i roślin, ekologiczne rolnictwo i spowolniony rytm życia.

Całości dopełni konne zwiedzanie Doliny Vinales, aż do zachodu słońca. Zwieńczeniem tego przepięknego dnia będzie kolacja z zapierającym dech piersiach widokiem i oczywiście również w 100-procentach ekologicznej restauracji. Finca el Paraiso, bo o niej mowa to niepozorna chatka, która otoczona jest ogrodami z uprawą warzyw, które lądują na talerzach gości. Ta kolacja Was zachwyci!

Po dniu pełnym wrażeń ktoś może pomyśleć, że przyszła pora snu. Ale to program YOUNG & FREE w końcu! O 21 W Polo Montanez, muzyczno-tanecznym cetnrum Vinales, rozpoczyna się koncert oraz pokazy tańca. Tego nie można przegapić. Zaproponujemy Wam wspólne wyjście na mojito i rozkoszowanie się kubańską muzyką, ale decyzja – jak zwykle – należy do Was!

Dzień 4:

Czas odwiedzić karaibską plażę! By zasmakować esencji turkusowego oceanu i białego piasku, udamy się na Cayo Jutias, które należy do Archipelagu Colorados. To plaża, na której nie znajdziemy żadnych hoteli. Jedyna turystyczna oferta, która jest dostępna to wypłynięcie stateczkiem, by ponurkować, a do tego dwie drewniane knajpy z pysznymi ciabatami i pinacoladą! Kto pójdzie na dłuższy spacer wzdłuż dziewiczej plaży, dotrze do małej restauracji, w której można zjeść pysznego lobstera, z niesamowitym widokiem.

#bern#vinalesvalley#cuba#cubalibre#playa#cayojutias#placetobe#sonyalpha6000

Post udostępniony przez Andreas Krüger (@bernrockcity)

W drodze powrotnej ponownie wjedziemy wgłąb charakterystycznych gór otaczających Vinales, tzw. mogotes, by zobaczyć słynny Mural de Prehistoria.

Po długim wylegiwaniu się na plaży czas na odpoczynek i pyszną kolację serwowaną przez Kubańczyków w domach, a wieczorem – jak zwykle – pora na dobrą zabawę!

Dzień 5:

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Trinidadu. Czeka nas długa podróż w czasie której dobrze zregenerować swoje siły. Dlaczego? Najpierw wspólnie zwiedzimy miasto, a jeszcze przed zachodem słońca czeka na Was lekcja salsy z najlepszymi instruktorami na wyspie! Wieczorem będzie można sprawdzić swoje umiejętności na słynnych schodach Trinidadu w Casa de la Musica.

Bellísimos colores en #Trinidad! Y TU, YA CONOCES ESTA MARAVILLOSA CIUDAD? 😍

Post udostępniony przez Cuba, La Isla Más BELLA! ❤ (@micuba)

Dzień 6:

Zostajemy w Trinidadzie, by złapać troszkę oddech. To czas całkowicie do Waszej dyspozycji. Dla chętnych zorganizujemy wypad na Playa Ancon, by ponownie rozkoszować się karaibską plażą. Może ktoś będzie miał ochotę ponownie wyskoczyć na konne zwiedzanie okolic Trinidadu – nie ma problemu.

Trinidad #kuba #cuba #trinidad #carribean #holiday #holacuba #vacaciones #vaccaciones

Post udostępniony przez Hola Cuba (@hola_cuba)

Dzień 7:

Po śniadaniu udamy się w kierunku miasta, w którym panuje kult Che Guevary. To właśnie w Santa Clara widać największe upodobanie do argentyńskiego lekarza, a jednocześnie kubańskiego rewolucjonisty. To także tutaj znajduje się mauzoleum Che, które odwiedzimy. Z drugiej strony Santa Clara to stolica rumby, miasto tętniące muzyką, w którym na każdym rogu słychać uczniów szkół muzycznych.

Po południu czas wracać do Hawany. To dobry moment na ostatnie pamiątkowe zakupy i nacieszenie się energią kubańskiej stolicy. Wieczorem wyjdziemy na wspólną kolację.

Dzień 8:

Pożegnanie na lotnisku i wylot do Polski.

WLICZONE W CENĘ:

 • Noclegi w trakcie trwania całej wyprawy w casas particulares (pokoje 2-osobowe; możliwość zmiany na pokój indywidualny za dodatkową dopłatą)
 • 7 śniadań serwowanych w casach
 • Godzinny przejazd amerykańskimi kabrioletami przez Hawanę
 • Kolacja w Vinales w Finca el Paraiso
 • Wyjazd na plażę Cayo Jutias
 • Konne zwiedzanie Doliny Vinales, w tym plantacji kawy i tytoniu
 • Lekcja salsy w Trinidadzie
 • Kolacja w Hawanie
 • Przejazd klimatyzowanym busem w trakcie trwania całej wyprawy
 • Ubezpieczenie KL 30000 Euro, NNW 15000 zł
 • Przewodnik lokalny i polskojęzyczny

W CENĘ NIE SĄ WLICZONE:

 • Bilety lotnicze (oferujemy pełne doradztwo w tym zakresie, również kupno biletów)
 • Posiłki poza wymienionymi wyżej
 • Wiza/karta turysty
 • Napiwki i wydatki własne

INFORMACJE O PŁATNOŚCI:

Rezerwacja miejsca – 30% płatności przelewem (w przypadku niepełnej grupy i odwołania zwracamy pełną kwotę).

Pełna płatność – pozostałe 70% na 30 dni przed wyjazdem.

Wystawiamy FV.