Kuba – Majówka Plażowanie i Zwiedzanie

DWIE OPCJE: Plażowanie i Zwiedzanie

To wyjazd, na którym zobaczysz najpiękniejsze miejsca Kuby a po 8-dniowym objeździe wypoczniesz na karaibskich plażach wyspy. Przed nami tętniąca życiem Hawana, zniewalająca natura Doliny Vinales, wycieczka konna na plantacje tytoniu i degustacja cygar.

Następny przystanek to muzyczny i kolorowy Trinidad z kolonialną architekturą oraz sąsiadujące z nim plantacje trzciny cukrowej. Wielką atrakcję będzie wycieczka nad wodospad El Nicho, by zażyć niebiańskiej kąpieli. Wreszcie dotrzemy do muzycznej Santa Clara, która kryje za sobą historię Che Guevary. Zanim wjedziemy na piękne Cayo Santa Maria odwiedzimy jeszcze małe miasteczko Remedios, które słynie z hucznego świętowania karnawału. Plażowanie i Zwiedzanie to esencja Kuby połączona z wypoczynkiem w luksusowym hotelu 5*.

TERMINY:

 • 25.04-8.05.2019 [MAJÓWKA 2019, trwają zapisy; grupę prowadzi przewodnik Hola Cuba]

CENA ZA OSOBĘ: 3750 pln + 600 EUR Wszystkie atrakcje w cenie! (Cena nie zawiera biletu lotniczego)

 • CENA za 9 dni objazdu: 4500 zł. W cenie transfer z Santa Clara (10. dnia pobytu) bezpośrednio na lotnisko w Hawanie.
 • W przypadku zakwaterowania w pokoju 1-osobowym dopłata: 900 zł.

OFERTA SPECJALNA DLA RODZIN 2+1:

 • Cena za dziecko do lat 11: 4 400 pln (1 pokój na rodzinę – na objeździe i w hotelu)
 • Cena za dziecko powyżej 11 lat: 5 900 pln (1 pokój na rodzinę – na objeździe i w hotelu)
 • Cena na 2. dziecko (2-16 lat), w przypadku rodzin 2+2: 5 600 zł (2 pokoje na rodzinę – na objeździe i w hotelu)

DLACZEGO HOLA CUBA?

 • Hola Cuba, to małe grupy (7-22 osoby i nigdy więcej – zawsze wersja de luxe!).
 • Hola Cuba, to komfort podróżowania (nowoczesny, klimatyzowany bus w czasie całego programu).
 • Hola Cuba, to odpowiedzialne podróżowanie i alternatywa dla masowej turystyki.
 • Hola Cuba, to poznawanie Kuby od kuchni i z serca.
 • Hola Cuba, to biuro podróży założone przez polsko-kubańskie małżeństwo. 100% Kuby dla polskich podróżników.

PROGRAM WYJAZDU:

1. DZIEŃ – Przyjazd do Hawany
2. DZIEŃ – Hawana [city tour, amerykańskie kabriolety, koncert Buena Vista Social Club]
3. DZIEŃ – Hawana [Muzeum Rumu, Fusterlandia, Finca Vigia]
4. DZIEŃ – Vinales [Fabryka Guayabita, wycieczka konna]
5. DZIEŃ – Vinales – Cayo Levisa [wycieczka łodzią na całodniowe plażowanie]
6. DZIEŃ – Vinales [Cueva del Indio, Ogród Botaniczny, Palenque, Vuelta Abajo, Mural de la Prehistoria]
7. DZIEŃ – Cienfuegos, Trinidad [city tour, warsztat ceramiczny]
8. DZIEŃ – El Nicho, Trinidad [wodospad El Nicho, lekcja salsy]
9. DZIEŃ – Trinidad, Dolina Młynów Cukrowych, Santa Clara [Muzeum Che Guevary, Che y Nino, Tren Blindado, fabryka cygar]
10. DZIEŃ – Remedios, Cayo Santa Maria
10-14 DZIEŃ – Cayo Santa Maria [Plażowanie, Hotel 5*]
14 DZIEŃ – Transfer na lotnisko i wylot do Polski

 

ŁĄCZNA TRASA w 14 dni: 1 320 km

 • Hawana – Vinales: 180 km
 • Vinales – Trinidad: 490 km
 • Trinidad – Santa Clara: 120 km
 • Santa Clara – Cayo Santa Maria: 115 km
 • Cayo Santa Maria – Hawana: 415 km

ŁĄCZNA TRASA w 8 dni objazdu: 1 080 km

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Dzień 1: Hawana

Przylot do Hawany, spotkanie z grupą na lotnisku. Zakwaterowanie w casas particulares. W zależności od przylotu czas wolny lub w przypadku późniejszych przylotów czas na wypoczynek i sen. Wszystkich uczestników odbieramy z lotniska – niezależnie od godziny przylotu i zapewniamy transfer do miejsca zakwaterowania.

Dzień 2: Hawana

Esencja Kuby to oczywiście Hawana. Po pysznym śniadaniu rozpoczynamy wspólne zwiedzanie stolicy Kuby.

Zobaczymy zachwycające Stare Miasto, przespacerujemy się dookoła Kapitolu i opowiemy Wam o wszystkich najważniejszych miejscach Hawany, które wpisały się w karty kubańskiej historii. Śladami Hemingway’a wypijemy daiquiri w barze Floridita, a na mojito pójdziemy do Bodeguita del Medio. Przejdziemy przez cztery główne place Hawany Starej Hawany, zobaczymy także Plac Rewolucji, poznamy Hawanę Centrum i wiele miejsc, w które nie wybierają się standardowe wycieczki. Zajrzymy do wnętrz najstarszych aptek, podejrzymy państwowe sklepy i długie kolejki. To będzie dzień pełen atrakcji.

ATRAKCJE DNIA:

 • Przejazd amerykańskimi kabrioletami przez Hawanę
 • Wyjście na koncert Buena Vista Social Club

Dzień 3: Hawana

Ciąg dalszy wspólnego poznawania Hawany oraz czas wolny w stolicy Kuby. Poranek rozpoczniemy od Fusterlandii – warsztatu i całego osiedla w ceramice. Kolejnym przystankiem będzie przepiękny budynek, w którym mieści się restauracja La Guarida. Nas jednak nie interesuje tutaj jedzenie, a raczej wnętrza znane z filmu nominowanego do Oscara „Fresa y chocolate”.

Następnie pojedziemy do bajecznej willi Hemingwaya – Finca Vigia, w której pisarz spędził wiele lat życia. Po powrocie do centrum Hawany zatrzymamy się w porcie, by udać się do miejsca, gdzie można w atrakcyjnych cenach kupić pamiątki prosto od artystów. Wcześniej jednak odwiedzimy jeszcze jedno ważne miejsce na mapie Hawany – muzeum rumu, by dowiedzieć się jaka jest historia Havana Club i jak powstaje ulubiony alkohol piratów z Karaibów.

Dla chętnych wieczorem wyjście na rewię Cabaretu Parisien do Hotelu Nacional.

ATRAKCJE DNIA:

 • Fusterlandia
 • La Guarida
 • Muzeum Rumu Havana Club w Hawanie
 • Targ artystów w hawańskim porcie
 • Finca Vigia – willa Ernesta Hemingway’a

FAKULTATYWNIE: Spektakularne show Cabaret Parisien w Hotelu Nacional (40 CUC/osoba, w cenie drink)

Dzień 4: Vinales

Przejazd z Hawany do Vinales i zakwaterowanie w casas particulares. Najpierw jednak z Doliną Vinales przywitamy się pięknym widokiem z Hotelu Los Jazmines.

Dolina Viñales słynie z upraw tytoniu i kawy. Plantacje te będziemy zwiedzać… konno! Jeśli jednak ktoś preferuje zwiedzanie piesze, nie ma problemu. Wycieczka zajmie nam około 3-4 godziny. To jednak nie koniec.

Pyszną i ekologiczną kolację zjemy w restauracji z malowniczym widokiem, która słynie z najlepszego jedzenia w okolicy. Wieczorem wspólne wyjście na tańce do naszego ulubionego miejsca na Kubie.

ATRAKCJE DNIA:

 • Wycieczka konna i zwiedzanie Doliny Vinales

Dzień 5: Cayo Levisa

Czas na relaks i pierwszy dzień plażowania na tym wyjeździe. Po śniadaniu wyjedziemy na jedną z piękniejszych plaż Kuby – Cayo Levisa. Najpierw czeka nas godzinna wycieczka malowniczą drogą do portu, a później przeprawimy się łodzią podziwiając ląd z innej perspektywy. Obiad zjemy w restauracji na plaży.

Wieczorem zaproponujemy wspólne wyjście, by potańczyć i posłuchać wspaniałej kubańskiej muzyki na żywo.

ATRAKCJE DNIA:

 • Przeprawa wodna na Cayo Levisa

Dzień 6: Vinales

Punktem obowiązkowym jest wizyta w Cueva del Indio, czyli jaskini, w której zamieszkiwali Indianie. Pływając podziemną rzeką będziemy podziwiać korytarze jaskini i wypatrywać nietoperzy i to właśnie tak zaczniemy kolejny dzień na zachodzie Kuby.

Zwiedzając Dolinę Viñales nie można pominąć jeszcze jednej atrakcji, a mianowicie – Mural de Prehistoria. Udamy się zatem do kolejnego wspaniałego miejsca otoczonego górami mogotes, by zobaczyć jakie malowidło zażyczył sobie mieć na skałach sam Fidel Castro. Po drodze odwiedzimy także Ogród Botaniczny.

Z Vinales prosto pojedziemy do stolicy prowincji, czyli do Pinar del Rio. To tam zobaczymy jak robi się rum z guajawy górskiej, czyli Guayabita. Po tym przystanku pojedziemy jeszcze dalej na południe, w kierunku Vuelta Abajo. To rejon Kuby, w którym powstają najlepsze cygara na świecie. Odwiedzimy jedną z najlepszych plantacji w tym rejonie, by zobaczyć jak zwija się najlepsze cygara i jak wygląda proces ich powstawania krok po kroku.

Po południu czas wolny na samodzielnie poznawanie okolicy. Do wyboru trekking, rowery, wypoczynek nad basenem lub spacery po mieście i podglądanie życia Vinaleros.

Wieczorem, po powrocie, tradycyjnie już zaproponujemy wyjście na tańce.

ATRAKCJE DNIA:

 • Cueva del Indio
 • Mural de la Prehistoria
 • Palenque de los Cimarrones
 • Ogród botaniczny w Vinales
 • Vuelta Abajo – wizyta na plantacji tytoniu
 • Fabryka likieru Guayabita w Pinar del Rio

FAKULTATYWNIE: Zjazd linowy w okolicach Vinales (8 CUC)

Dzień 7: Cienfuegos, Trinidad

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Trinidadu. Jednak wcześniej czeka nas przystanek w Cienfuegos i zwiedzanie tego kolonialnego miasta, które zostało urządzone na wzór Paryża.

Pierwszym punktem w Trinidadzie, który odwiedzimy będzie kultowy warsztat ceramiczny prowadzony przez przyjaciela rodziny Castro. Następnie wspólnie przejdziemy przez centrum miasta, by poznać najważniejsze miejsca Trinidadu. Po południu zakwaterujemy się w casas particulares w Trinidadzie, a wieczorem z chętnymi wybierzemy się posłuchać muzyki na żywo i zatańczyć salsę z Kubańczykami!

ATRAKCJE DNIA:

 • Zwiedzanie Cienfuegos
 • Warsztat ceramiczny w Trinidadzie
 • Zwiedzanie Trinidadu

Trinidad Kuba

Dzień 8: El Nicho, Trinidad

Rześki poranek rozpoczniemy od wycieczki nad wodospad El Nicho, by zażyć świeżej kąpieli, w iście niebiańskim otoczeniu. Po południu czas wolny na samodzielne poznawanie Trinidadu i zdjęcia. Dla chętnych zaproponujemy lekcję salsy u najlepszych profesorów tańca na Kubie.

Wieczorem tradycyjnie wyjście na tańce, by sprawdzić swoje umiejętności na „parkiecie” pod gołym niebem.

ATRAKCJE DNIA:

 • Wycieczka nad wodospad El Nicho
 • Lekcja salsy w Casa de la Musica

Dzień 9: Dolina Młynów Cukrowych, Santa Clara

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania krainy dawnych plantacji cukrowych. Jesteśmy w tym miejscu Kuby, które słynie z produkcji trzciny cukrowej, więc nie można pominąć tego wątku. Odwiedzimy Dolinę Młynów Cukrowych, czyli Valle de Los Ingenios. Poznamy historię ówczesnego „białego złota”, wejdziemy na 44-metrową wieżę i będziemy podziwiać krajobraz z punktu widokowego.

Dzień zakończymy w Santa Clara, mieście, w którym do dziś panuje kult Che Guevary, a muzyka gra z każdego okna. To czas na zwiedzenie imponującego Muzeum Che Guevary. Następnie przejedziemy do fantastycznego pomnika argentyńskiego rewolucjonisty oraz do miejsca, w którym do dziś stoi pociąg, który wykoleił w Santa Clara Che Guevara i tym samym rozpoczął kubańską rewolucję. To jeszcze nie koniec atrakcji! W Santa Clara zobaczymy fabrykę cygar, by zobaczyć co dzieje się z liśćmi tytoniu, kiedy już opuszczą plantacje w rejonie Pinar del Rio.

Wieczorem odwiedzimy knajpę w której co wieczór bawią się lokalsi i gra kapela kubańskich dziadków. Zobaczymy także iście rewolucjonistyczną knajpę i poznamy życie nocne tego najbardziej opozycyjnego i wyzwolonego miasta na Kubie.

ATRAKCJE DNIA:

 • Wycieczka do Doliny Młynów Cukrowych
 • Muzeum i mauzoleum Che Guevary, pomnik Che y Nino (Che z dzieckiem), Tren Blindado
 • Fabryka cygar w Santa Clara

Dzień 10-14: Wypoczynek na Cayo Santa Maria w Hotelu Dhawa 5*

Zanim wjedziemy na Cayo Santa Maria zatrzymamy się w Remedios, miasteczku, które słynie z imprez karnawałowych. Mieści się tutaj również najstarsza kawiarnia założona na Kubie, w której będzie okazja wypić kawę. Dalej udamy się na wypoczynek do hotelu.

Wypoczynek w luksusowym Hotelu Dhawa urozmaici nam bogata oferta hotelowa. Do dyspozycji gości są bezsilnikowe katamarany na plaży (z załogą, która organizuje wycieczki), kajaki, rowerki wodne, aktywności w basenie czy siłownia.

Wieczory urozmaica program artystyczny. Czas umilają świetnie wyposażone bary, z alkoholami z całego świata oraz 24-godzinne wyżywienie. Do dyspozycji gości jest kilka restauracji, bar na plaży oraz 24-godzinny bar z przekąskami.

Dzień 14: Wylot do Polski

WLICZONE W CENĘ [MAJÓWKA 2019]:

 • 9 noclegów w casas particulares (zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych)
 • 9 śniadań serwowanych w casas particulares
 • 4 dni w hotelu All Inclusive 5*
 • Koncert Buena Vista Social Club
 • Amerykańskie kabriolety w Hawanie
 • Finca Vigia
 • Muzeum Rumu Havana Club w Hawanie
 • Cueva del Indio
 • Wycieczka konna w Vinales i zwiedzanie Doliny Vinales
 • Wycieczka na Cayo Levisa
 • Vuelta Abajo – plantacja tytoniu w prowincji Pinar del Rio
 • Lekcja salsy w Trinidadzie
 • Wycieczka nad wodospad El Nicho
 • Warsztat ceramiczny w Trinidadzie
 • Fabryka cygar w Santa Clara
 • Muzeum Che Guevary w Santa Clara
 • Prywatny, klimatyzowany transport na Kubie w czasie objazdu (nie tracimy czasu na szukanie przypadkowych ciężarówek do transportu ludzi oraz docieramy do miejsc, gdzie publiczny transport nie dociera; jesteśmy też spokojni o nasze bagaże i ich stan).
 • Transfery lotniskowe (odbieramy wszystkich uczestników z lotniska i odwozimy na wylot).
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika w czasie objazdu
 • Ubezpieczenie
 • Karta turysty (wiza)
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

W CENĘ NIE SĄ WLICZONE [MAJÓWKA 2019]:

 • Bilety lotnicze z Polski do Republiki Kuby
 • Wyżywienie poza śniadaniami oraz wyżywieniem 24h w hotelu
 • Napiwki, drinki, własne wydatki.
 • Dodatkowe atrakcje nieujęte w świadczeniach wliczonych w cenę
 • Wyjście na rewię Cabaret Parisien (40 CUC)

INFORMACJE O PŁATNOŚCI:

 • Rezerwacja miejsca – wpłata zaliczki 1000 zł
 • Druga transza – 2 750 zł płatna przelewem 40 dni przed rozpoczęciem wyprawy
 • Trzecia transza – 600 EUR płatne w gotówce w Republice Kuby po przylocie.

 

ZOBACZ: POZOSTAŁE WYPRAWY W SEZONIE 2018/2019

DLACZEGO HOLA CUBA? WEJDŹ I ZOBACZ ZOBACZ OPINIE UCZESTNIKÓW NASZYCH WYPRAW!

INFORMACJE O BILETACH LOTNICZYCH:

Uczestnicy wypraw Hola Cuba samodzielnie kupują bilety lotnicze z najdogodniejszym połączeniem w terminie wyprawy.

1. dzień wyprawy jest zaplanowany jako przylot wszystkich uczestników i zakwaterowanie w Hawanie. Zapewniamy wszystkim transfer lotniskowy. W pełni pomagamy dobrać najlepsze połączenie oraz koordynujemy grupę, by w miarę możliwości uczestnicy wypraw lecieli wspólnie. Dajemy tutaj jednak pełną swobodę i niezależność w doborze lotu.

REZERWACJA I WYJAZD KROK PO KROKU:

 1. Napisz do nas i zarezerwuj miejsce w grupie. Wyślij imiona i nazwiska uczestników oraz numer kontaktowy.
 2. Drogą mailową otrzymasz umowę. Odeślij podpisaną i wpłać zaliczkę 1000 zł za osobę, by potwierdzić rezerwację.
 3. Chcesz otrzymać wizę? Dolicz do zaliczki 100 zł i wyślij adres, na który mamy wysłać wizę za pośrednictwem poczty.
 4. W przypadku niepotwierdzonych grup czekaj cierpliwie na potwierdzenie wyjazdu. W przypadku grup potwierdzonych można już kupować bilety lotnicze. Informacje o dogodnych połączeniach i dobrych ofertach na bieżąco przesyłamy uczestnikom naszych wyjazdów.
 5. Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wpłać II transzę na to samo konto bankowe. III transzę wpłacisz w EUR na Kubie.
 6. Spakuj się zgodnie z przesłanymi informacjami praktycznymi i zostaw wszystkie problemy i troski w domu.
 7. Pierwszy dzień wyjazdu to dzień przylotów. Niezależnie od godziny przylotu odbieramy wszystkich uczestników z lotniska.
 8. Chcesz przylecieć wcześniej lub zostać dłużej na Kubie? Nie ma problemu. Zorganizujemy dodatkowe noclegi.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ FORMALNIE:

 1. Paszport powinien mieć min. 6 miesięcy ważność od daty wyjazdu z Republiki Kuby.
 2. Wiza jest dokumentem incognito – uzupełnisz ją samodzielnie przed wylotem z Polski.
 3. Ubezpieczenie jest w cenie wyjazdu.
 4. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu możesz nabyć u dowolnego ubezpieczyciela po podpisaniu umowy.
 5. Nie wierz wszystkiemu co czytasz w Internecie. Niezbędne informacje znajdziesz na naszej stronie w zakładce Przed wyjazdem oraz otrzymasz od nas drogą mailową.

WYBRANE OPINIE O HOLA CUBA: