Wakacje na Kubie z dzieckiem

Wielu rodziców zastanawia się czy jechać na Kubę z dzieckiem. I słusznie, bo do takiego wyjazdu trzeba się o wiele lepiej przygotować niż przed wyjazdem wakacyjnym w Europie.

Kuba z dzieckiemKubańczycy uwielbiają dzieci i chyba nigdzie na świecie nie zobaczymy dzieciaków tak szczęśliwych, beztroskich, po prostu radosnych. Dzieci od rana do wieczora bawią się na zewnątrz, biegają bez butów, podpatrują dorosłych. Nie mają wielu ograniczeń, ale są zdyscyplinowane. Późnym wieczorem nadal można je spotkać na ulicy, a nawet na ulicznych fiestach podczas tańców i zabaw.

Jeżeli jednak chodzi o wyjazd Europejczyków na Kubę z małymi dziećmi, to sprawa już nie jest taka oczywista. Czym innym będzie wyjazd do hotelu, gdzie mamy zapewnione wszelkie udogodnienia, a czym innym wycieczka objazdowa po Kubie.

W tym drugim przypadku raczej odradzamy na Kubę wyjazd z małymi dziećmi. Nie znajdziemy tu fotelików samochodowych, wózków, przewijaków, podgrzewaczy do butelek i innych standardów nowoczesnego świata.

Na pewno jednak Kuba będzie ciekawą przygodą dla większych dzieci (mniej więcej od 7. roku życia), które z pewnością będą zachwycone żywym muzeum motoryzacji, pięknymi plażami, możliwością oglądania delfinów czy krokodyli oraz zajadania się pysznymi owocami egzotycznymi.

Jeżeli wyjeżdżamy na Kubę z małymi dziećmi (z tymi większymi zresztą też), to pamiętajmy o odpowiednim spakowaniu. Kremy na słońce, przekąski, ulubione jedzenie dzieci czy ulubione zabawki będą zbawienne. Na Kubie prawie niczego z tych rzeczy nie kupimy, więc lepiej nie zapomnieć. Pieluchy, leki, kosmetyki dla dzieci trzeba mieć ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *