Wiza na Kubę

Jeżeli wybieramy się na Kubę konieczna będzie wiza. Ile kosztuje wiza na Kubę i gdzie ją kupić? Zobacz!

Do wjazdu na Kubę konieczna jest wiza, a właściwie Karta Turysty. Można ją kupić w Ambasadzie Republiki Kuby w Warszawie (ul. Domaniewska 34A) za wyliczone 22 euro płatne w gotówce.

Dokumenty potrzebne do wizy to ksero paszportu do pozostawienia oraz oryginał przy sobie, bilet lotniczy i adres pierwszego meldunku na Kubie.

Wizę dostaniemy też od ręki w agencjach turystycznych. Za 80 zł w Sigma Travel przy Marszałkowskiej (obok stacji Metro Świętokrzyska) lub w Opal Travel (kilka złotych drożej) przy ul. Karmelickiej 19. W wymienionych agencjach kupimy też od razu ubezpieczenie potrzebne do wyjazdu,  a warto pamiętać, że na Kubie nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe są respektowane. Na pewno nie działają ubezpieczenia od amerykańskich firm.

W dniu wjazdu do Republiki Kuby paszport powinien mieć min. 6-miesięczną ważność.

Przy wjeździe na Kubę nikt nie kontroluje ile mamy pieniędzy, choć zadeklarowana kwota nie powinna przekraczać 5000 euro na osobę. Kwota minimalna nie jest weryfikowana.

UWAGA: Pierwsza część wizy jest odbierana na lotnisku przy wjeździe, a druga przy wyjeździe. Może zdarzyć się również, że dwie części zostaną z nami do wyjazdu, ale trzeba je wtedy również mieć przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *