Salsa & Fiesta

Salsa & Fiesta – jednym z lepszych sposobów na poznawanie obcego kraju jest odkrycie jego muzycznych impulsów. W dzień ćwiczymy taneczne kroki z najlepszymi instruktorami, a wieczorem sprawdzamy swoje możliwości na parkiecie. Taniec i muzyka towarzyszą nam w każdym mieście. Odwiedzamy Casa de la Musica i Casa de la Trova. Chodzimy na koncerty i dołączamy do muzycznych grajków na ulicy. Przeżyj swoje Dirty Dancing na Kubie i jedź z nami!

NAJBLIŻSZE TERMINY:

BRAK

Chcesz pojechać na tę wyprawę? Skontaktuj się z nami, ustalimy termin!

Dzień 1:

Przylot do Hawany, spotkanie z grupą na lotnisku. Zakwaterowanie w casas particulares, czyli w domach Kubańczyków z prywatnymi pokojami przeznaczonymi do wynajmu.

Pokoje mają prywatną łazienkę, wiatrak oraz klimatyzację. Kubańskie życie będziemy podglądać dosłownie od kuchni, przy śniadaniach serwowanych przez naszych gospodarzy.

Dzień 2:

Esencja Kuby to oczywiście Hawana. Po pysznym śniadaniu, serwowanym w casas particulares, rozpoczynamy wspólne zwiedzanie stolicy Kuby.
Zobaczymy zachwycające Stare Miasto, przespacerujemy się dookoła Kapitolu i opowiemy Wam o wszystkich najważniejszych miejscach Hawany, które wpisały się w karty kubańskiej historii.

To nie koniec atrakcji! Kuba to żywe muzeum motoryzacji i amerykańskie kabriolety swoimi soczystymi kolorami głośno zapraszają do przejażdżki. Czas zatem na czyste szaleństwo i przejazd starymi amerykańskimi samochodami przez Hawanę, wzdłuż najsłynniejszego deptaka – Malecon – aż do Placu Rewolucji. To doskonałe miejsce na sesję zdjęciową z podobizną Che Guevary… w tle samochodów oczywiście!

Choć to długi dzień, to nie tracimy czasu i energii! Przed nami pierwsza lekcja salsy, by poczuć jak taneczny i muzyczny wyjazd przed nami!

Ten wyjątkowy dzień zwieńczy spektakularny występ Kabaretu Parisienne w słynnym Hotelu Nacional.

Dzień 3:

Dziś Hawanę zwiedzać będziemy śladami Hemingway’a. Wypijemy daiquiri w barze Floridita, a na obiad i ulubione mojito pisarza pójdziemy do Bodeguita del Medio. Odwiedzimy też Hotel Ambos gdzie do dziś można zwiedzać pokój, w którym zatrzymywał się rozrywkowy pisarz.

Tradycyjnie już czeka nas lekcja salsy.

Dzień 4:

Poranek ponownie zaczniemy tanecznie od trzeciej lekcji, ale po zajęciach uciekniemy od zgiełku miasta na piękną karaibską plażę!

Dzień 5:

Czas ruszyć poza Hawanę! Pojedziemy na południe Kuby, by zobaczyć jak bawią się Kubańczycy poza stolicą. Pierwszym przystankiem w naszej podróży jest Cienfuegos, miasto urządzone na wzór Paryża. Zjemy smaczny obiad, ale przede wszystkim zwiedzimy kolonialne miasto i będziemy podziwiać przepiękną architekturę.

Naszym docelowym przystankiem jest Trinidad. To tutaj mieści się jedna z popularniejszych na Kubie Casa de la Musica. Nastawiamy się zatem na wieczorne szaleństwo i naukę od najlepszych lokalnych tancerzy.

Dzień 6:

Dziś odpoczniemy nieco. Poznamy Trinidad, zgubimy się kilka razy w labiryncie uliczek i zapewne dostrzeżemy, że odwiedzenie tego miasta to jak podróż w czasie.

Dla chętnych zorganizujemy wyjazd na plażę Ancon – jedną z piękniejszych plaż południa Kuby.

Wspólną kolację zjemy w jednej z najlepszych restauracji Trinidadu. A po kolacji oczywiście tańce i latynoska zabawa!

Dzień 7:

Znowu w drodze. W poszukiwaniu historii tańca i muzyki jedziemy na wschód Kuby. Pierwszy przystanek to Santa Clara – z jednej strony miasto kultu Che Guevary, z drugiej miasto tak umuzykalnione, że nie możemy się tam nie zatrzymać. Na każdym rogu ktoś gra, z każdego okna płynie do nas muzyka.

Po zwiedzeniu Santa Clara jedziemy na noc do Camaguey.

Dzień 8:

Po porannym zwiedzaniu miasta ruszamy dalej na wschód. Naszym głównym celem w tej części Kuby jest Santiago de Cuba. To tutaj czeka na nas słynna Casa de la Trova i kolejne lekcje tańca.

Dzień 9:

Cały dzień spędzimy w Santiago de Cuba. Poczujemy muzyczną atmosferę miasta, przekonamy się jak różny jest wschód od zachodu wyspy, a przede wszystkim poznamy zupełnie inne rytmy!

Dzień 10:

Wyruszamy na sam wschód Kuby, do Baracoa. Po drodze zatrzymamy się w Guantanamo, by zobaczyć najsłynniejszą i najbardziej kontrowersyjną na świecie bazę wojskową USA.

Dzień 11:

Dzień zaczniemy od plaży lub penetrowania okolic Baracoa. Wszystko zależy od tego czy poprzedniego dnia zapoznamy się z miastem i jak bardzo porwie nas życie nocne Baracoa 🙂

Dzień 12:

Czas na odpoczynek, czyli plażowanie w Melia Buena Vista. Już dalej na wschód nie da się pojechać!

Dzień 13:

Plażowanie w Melia Buena Vista. Lub na innej karaibskiej plaży 🙂

Dzień 14:

Wylot do Hawany i dalej wylot do Polski. Zastrzegamy sobie prawo zmiany wylotu dzień wcześniej i noclegu w Hawanie. Wszystko zależy od godzin wylotu samolotu do Polski oraz linii kubańskich.

WLICZONE W CENĘ:

  • Zakwaterowanie w casas particulares oraz w hotelu na plaży
  • Kurs salsy w Hawanie
  • Lekcja tańca w Santiago de Cuba
  • Wyjście na koncert Cabaret Parisienne
  • Śniadania podczas całego wyjazdu
  • 5 posiłków wymienionych w programie
  • Ubezpieczenie

W CENĘ NIE SĄ WLICZONE:

  • Bilety lotnicze
  • Wydatki własne / napiwki
  • Wiza / karta turysty

INFORMACJE O PŁATNOŚCI:

Rezerwacja miejsca – 30% płatności przelewem (w przypadku niepełnej grupy i odwołania zwracamy pełną kwotę).

Pełna płatność – pozostałe 70% na 30 dni przed wyjazdem.

Wystawiamy FV.